אשפתונים אשפתונים
throw the garbage

אשפתונים

נשמח לענות על כל שאלה

אשפתונים

המודעות הרבה לאיכות הסביבה וגם לניקיון הולידה, עם השנים, אינספור של פתרונות, חלקם נגישים לנו יותר וחלקם פחות. האשפתונים, אותם נראה בעיקר באזורים ציבוריים, הם פתרון מצוין, שמשתלב נהדר בחלל, ובעיקר – כזה שעוזר לנו לשמור על סביבה נקייה ונעימה יותר. בפארקוס מציעים לכם סוגים שונים של אשפתונים, המתאימים בעיקר לעסקים, עיריות, בתי ספר וגם גנים. אשפתוני רחוב אסתטיים למראה, חזקים ועמידים, שנשמרים לאורך שנים. 

היסטוריה קצרה על אשפתונים

האשפתונים מוכרים לנו מזה לא מעט שנים, ולמעשה הם כאן, אתנו, כבר מאז שנות ה-60 של המאה העשרים. באותן שנים החלו רשויות מקומיות ברחבי הארץ, ומתוך מטרה לשמור על ניקיון המרחב הציבורי, להתקין אשפתונים בנקודות מסוימות, שבחלקן "מועדות לפורענות", כלומר נוטות להיות מלוכלכות מאד. במקביל הן עודדו, ומעודדות עד היום, עסקים מכל התחומים, להתקין את האשפתונים הללו בסמוך לבית העסק עצמו כדי לשמור על הסביבה הקרובה להם ולאפשר, לעוברים ולשבים, גישה קלה ונוחה לכל אשפתון.

כיום, ובניגוד לעבר הרחוק (בכל זאת, עברו מאז יותר מ-60 שנה) אפשר לראות במקומות ציבוריים רבים, במוסדות חינוך, במפעלים ובבתי עסק, לרבות במקומות סגורים, אשפתוני רחוב מסוגננים, חזקים ועמידים, כחלק משמירה על איכות וניקיון הסביבה.

לשם מה צריך אשפתונים

שלא כמו פחי האשפה הביתיים או הפחים הירוקים הענקיים, שנמצאים בחדרי האשפה השכונתיים, האשפתונים הם פחים ציבוריים קטנים יחסית, אך מספיק גדולים כדי להכיל אשפה יום יומית, הנזרקת אליהם על ידי האנשים, העוברים בסמוך להם. הם משלבים בין פונקציונאליות לאסתטיקה רבה והופכים את השימוש בהם לנוח ומוצלח הרבה יותר. מכיוון שהם מוצבים בנקודות נגישות מאד, קשה לפספס אותם והם מזכירים לנו שמקומה של האשפה בפח ולא על הרצפה. בהיותם מושקעים מבחינה עיצובית, הם משתלבים נהדר בכל מקום שבו הם נמצאים ועוזרים לשמור על הנראות שלו.

האשפתונים של היום גם חשופים לתנאי מזג אוויר לא פשוטים, כמו שמש חזקה ישירה, רוחות וגם גשם. ולכן, כדי שיצליחו להתמודד עם כך, הם עשויים מחומרי גלם איכותיים, כמו ברזל ועץ מלא, כך שהם שומרים על המראה שלהם ועל הפונקציונאליות שלהם למשך שנים. 
אשפתונים

סוגים שונים של אשפתונים

רגע לפני שאתם מבררים בנושא רכישת אשפתון מחיר ופרמטרים נוספים, כדאי שתכירו את הסוגים השונים של האשפתונים. האשפתונים מוצעים כיום בכמה סוגים, כך שכל עסק, מוסד או ארגון כלשהו, יכולים למצוא לעצמם את האשפתון הנכון עבורו. ברשימה זו נמצא את האשפתונים הבאים:

  • אשפתון TEL-AVIV – מדובר בפח אשפה מרובע, המיועד לשטחים ציבוריים. הוא כולל פח פנימי מגולוון, הניתן להוצאה והכנסה קלה. חלקו החיצוני של הפח עשוי משלדת מתכת והוא מחופה בלוחו עץ מלא. הפח, על מנת שיישאר במקומו, מקובע אל הרצפה באמצעות ברגי עיגון חזקים. מידותיו: אורך 40 ס"מ, רוחב 40 ס"מ וגובה – 80 ס"מ. 

  • אשפתון NEW YORK – פח האשפה המרובע הזה מתאים לתנאי החוץ ולכן עמיד מאד בפני גשם חזק, רוחות וגם שמש ישירה. גם לו יש פח פנימי והוא עשוי משלדת מתכת מגולוונת וחיפוי של עץ מלא. מידותיו: אורך: 45 ס"מ, רוחב 45 ס"מ וגובה – 85 ס"מ. 

  • אשפתון PARIS – כמו זה של ניו יורק, מתאים פח האשפה הציבורי הזה לתנאי החוץ והוא נחשב לחזק ועמיד תודות לשלדת הברזל שלו, המחופה בלוחות עץ מלא. זהו פח מעוגל שקוטרו 40 ס"מ וגובהו 80 ס"מ. 

טיפים לבחירה נכונה של אשפתונים

בין אם זה אשפתון עגול ובין אם הוא מרובע, חשוב לבחור אותו כהלכה. אם אתם מתעניינים ברכישת האשפתונים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירה:

  1. היכן אתם רוצים למקם את האשפתון – מיקומו של האשפתון הוא זה שייקבע את סוג האשפתון שלו אתם זקוקים וגם את המראה שלו. אשפתון מרובע למשל הוא אסתטי מאד והוא יכול להכיל כמות גדולה, יחסית, של אשפה בשל צורתו. תוכלו להניח אותו בסמוך לבית העסק שלכם וגם בחצר בית הספר או הגן. 

  2. את מי הוא אמור לשמש – האם הוא אמור לשמש את קהל הלקוחות שלכם? את תלמידי בית הספר? ילדי הגן? או אולי את העובדים שלכם? ובכמה אנשים או ילדים מדובר? אם מדובר במספר רב של מבוגרים או ילדים, אשפתון אחד לא יספיק ומומלץ לכם לרכוש כמה ולהציב אותם בנקודות שונות במרחב הציבורי.  

  3. ממה הוא עשוי – האשפתונים של היום חזקים ועמידים מאד תודות לחומרי הגלם שמהם הם עשויים. אשפתון עץ וברזל למשל יבטיח לכם איכות ועמידות רבה וגם אסתטיקה נפלאה. שלדת האשפתון עשויה מברזל וחלקו החיצוני מכוסה בלוחות של עץ מלא. המשמעות לכך בפועל היא שלמרות חשיפתו הישירה אל השמש, אל גשמים חזקים ורוחות באותה הסביבה, יחזיק האשפתון מעמד למשך שנים ארוכות וגם ישמור על המראה האסתטי והיפה. 

  4. מהו התקציב שלכם – טווח מחירי האשפתונים המוצעים כיום נע בין 700 ₪ ל-1100 ₪. כדי לדעת כמה עולה אשפתון יש להתייחס לאיכות וגם למידות שלו. ניתן למצוא מבצעים  משתלמים לאורך כל השנה, המוזילים את עלותו. 

  5. פנייה אל המומחים – מחפשים איכות גבוהה? פנו אך ורק אל המומחים. אל חנות המתמחה במכירת אשפתון עץ וברזל, בדגש על עמידות רבה. 

זקוקים לאשפתונים? האשפתונים שלנו, ב- parkos, בעלי שלדת ברזל חזקה ועמידה וציפוי עץ אסתטי ומסוגנן, לוקחים את עניין הניקיון צעד אחד קדימה ומבטיחים לכם מענה בהתאמה מלאה. בתוך כל אשפתון רחוב תמצאו פח אשפה פנימי, המהווה תוספת חשובה, וכדי לקבל פתרון איכותי עוד יותר, תוכלו לקבע את האשפתונים שרכשתם ישירות אל הרצפה.